26-10-2014 godzina: 09:31:32 Autor: Mateusz Chrzanowski Zgłoś błąd

warta_400Po niezwykle długiej podróży na Suwalszczyznę, siatkarze Stali Nysa musieli wytrzymać trudy pięciosetowego pojedynku z miejscowym Ślepskiem. Cały ten wysiłek został jednak wynagrodzony w postaci dwóch punktów, które Stalowcy przywieźli do Nysy po wygranej w tie-breaku.

Po raz kolejny głównym motorem napędowym Stali był atakujący, Mateusz Piotrowski. Nysanie od początku pewnie kontrolowali pierwszą partię. Miejscowym nie pomagały częste własne błędy, co doprowadziło do zwycięstwa gości 25:19.

czytaj dalej
12-10-2014 godzina: 13:20:13 Autor: Agnieszka Tymków Zgłoś błąd

W trzecim spotkaniu ligowego sezonu 2014/15 Stal Nysa podejmowała u siebie beniaminka ze Szczecina. Podopieczni Janusza Bułkowskiego wygrali to spotkanie pewnie 3:0 i do lidera z Wyszkowa tracą zaledwie jeden punkt.

AZS PWSZ Stal Nysa – KS Espadon Szczecin
3:0
(25:20, 25:21, 25:19)

29-09-2014 godzina: 15:51:40 Autor: Mateusz Chrzanowski Zgłoś błąd

bbb_800Siatkarze Stali Nysa w ubiegłą środę rozpoczęli pierwszoligowe rozgrywki. W pierwszym spotkaniu oddali tylko jednego seta beniaminkowi z Zawiercia i na otwarcie sezonu znajdują się na szóstym miejscu.

Podopieczni Janusza Bułkowskiego dwie pierwsze odsłony wygrali dopiero w walce na przewagi. W wyjściowym składzie pojawili się: Szczurek, Piotrowski, Długosz, Bułkowski, Nożewski, Kalembka i Biniek.

W trzeciej partii szybko wydawało się, że nysanie właśnie w niej zakończą cały mecz. Tak się jednak nie stało, zawiercianie popisywali się znakomitymi obronami, na siatce dominował Radosław Zbierski i obie drużyny musiały szykować się na jeszcze jednego seta. W nim Stalowcy nie pozostawili złudzeń, bardzo solidne przyjęcie pozwoliło kontrolować im tę odsłonę aż do końca i zwyciężyć 3:1.
Już za tydzień czeka nas pojedynek z kolejnym beniaminkiem. Spotkanie Victoria - Stal w Wałbrzychu rozpocznie się o godzinie 17:00.

Stal AZS PWSZ Nysa - Aluron Warta Zawiercie 3:1
(27:25, 26:24, 22:25, 25:22)

22-09-2014 godzina: 16:29:00 Autor: Mateusz Chrzanowski Zgłoś błąd

kiczyskiW niedzielę zakończył się rozgrywany w Nysie Turniej im. Zdzisława Kiczyńskiego. Bezkonkurencyjni okazali się gospodarze, w finale pokonując tegorocznego beniaminka pierwszej ligi, Victorię Wałbrzych.

Brązowy medal przypadł zawodnikom Gwardii Wrocław. Podopieczni Tomasza Pajora w meczu o trzecie miejsce w czterech setach poradzili sobie z Wartą Zawiercie.

Cztery nagrody indywidualne zostały przydzielone siatkarzom Stali Nysa.

06-03-2014 godzina: 17:41:06 Autor: Mateusz Chrzanowski Zgłoś błąd

Zaledwie 48 godzin dzieli nas od rozpoczęcia fazy play-off I ligi mężczyzn. Szósty zespół rundy zasadniczej, Stal Nysa, przemierzy przeszło 400 kilometrów, aby walczyć o awans do półfinału. Camper Wyszków zakończył pierwszą rundę na trzeciej pozycji. Kto okaże się lepszy w ćwierćfinałowym starciu? Odpowiedź poznamy, gdy jedna z drużyn jako pierwsza zwycięży w trzech meczach.

Dwa inauguarcyjne spotkania odbędą się na Mazowszu, w sobotę i niedzielę. Tydzień później, rywalizacja może zakończyć się już po jednym meczu na Opolszczyźnie. A równie dobrze może się to stać dopiero po piątym, decydującym starciu, znów w Wyszkowie.

02-03-2014 godzina: 21:44:18 Autor: Mateusz Chrzanowski Zgłoś błąd

Po zdobyciu złotych medali za mistrzostwo województwa, młodzicy AZS Nysa pojadą do Łodzi, aby walczyć o awans do półfinału mistrzostw Polski. W lidze wojewódzkiej nasi młodzi siatkarze nie dali szans drużynom z Kędzierzyna-Koźla i Strzelec Opolskich.

W rozgrywanym w dniach 08-09 marca turnieju w  Łodzi, nysanie zmierzą się w grupie A z Norwidem Częstochowa oraz Bzurą Ozorków. Drugą grupę będą stanowić zespoły: Wifama Łódź, Dunajec Nowy Sącz i Dwójka Stalowa Wola.

Kliknij "czytaj dalej", aby zobaczyć dalszą część artykułu.

25-02-2014 godzina: 11:32:28 Autor: Mateusz Chrzanowski Zgłoś błąd

Gra, doping, atmosfera - wszystkie te czynniki stały na najwyższym poziomie podczas sobotniego starcia Stali Nysa z MKS-em Będzin. Nysanie pokonali lidera ze Śląska 3:0 i rzutem na taśmę awansowali na szóste miejsce w końcowej tabeli rundy zasadniczej.

W ćwierćfinale pierwszoligowych play-off Stalowcy zmierzą się z trzecim w tabeli Camperem Wyszków. Przed dwoma tygodniami pokonali ekipę z Mazowsza na ich własnym terenie 3:2.

Przed sobotnim meczem srebrne medale za wicemistrzostwo województwa młodym zawodnikom AZS Nysa wręczyła burmistrz Jolanta Barska.

09-02-2014 godzina: 10:29:37 Autor: Mateusz Chrzanowski Zgłoś błąd

Drużyna Stali Nysa pokonała w przedostatniej kolejce pierwszej ligi zespół Campera Wyszków. Nie przyszło im to bez problemów, gdyż każdego zwycięskiego seta wygrywali różnicą zaledwie dwóch punktów. Dzięki tryumfowi na Mazowszu, nysanie zapewnili sobie siódme miejsce na koniec rundy i zbliżyli się na jedno oczko do szóstego Krispolu.

Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy na to, iż przed rozpoczęciem kolejki Camper był wiceliderem tabeli, a nysanie pojechali na wyjazdowy mecz w zaledwie 10-osobowym składzie, bez kontuzjowanych: Mateusza Biernata i Adriana Bocianowskiego

02-02-2014 godzina: 11:49:27 Autor: Mateusz Chrzanowski Zgłoś błąd

Nie było niespodzianki na Dolnym Śląsku. Zawodnicy Stali Nysa po zaciętej walce w każdym secie ulegli zespołowi Cuprum Lubin 0:3. Najbardziej bolesnym ciosem niewątpliwie była przegrana druga odsłona meczu, w której pod koniec nysanie mieli aż 5 punktów przewagi.

Podopieczni Pawła Szabelskiego nadrobili jeden punkt do wicelidera tabeli, Campera Wyszków, który zgubił punkt w meczu z Kęczaninem. Aby zapewnić sobie siódme miejsce na koniec rundy zasadniczej, nysanie muszą tylko w następnej kolejce powiększyć przewagę nad drużyną z Kęt o jedno oczko.

Cuprum Lubin - Stal AZS PWSZ Nysa 3:0

(25:22, 26:24, 25:23)

26-01-2014 godzina: 13:46:12 Autor: Mateusz Chrzanowski Zgłoś błąd

Kibice Stali Nysa mogą odetchnąć z ulgą. Zwycięstwo nad dwunastą drużyną w tabeli było obowiązkiem, jeśli nysanie patrzą na awans do play-off z wysokiej pozycji. W Nyskim Kotle zespół TKS Tychy urwał Stalowcom tylko jednego seta i wrócił na Śląsk bez punktów.

Wczorajszy mecz nie należał do najlepszych siatkarskich widowisk. Pierwsza partia padła bardzo pewnie łupem nysan do 17. Sporo rotacji w trakcie meczu przeprowadzał Krzysiek Wójcik, kilkukrotnie mogliśmy oglądać na parkiecie jednocześnie naszych obu rozgrywających, Mateusza Biernata i Patryka Szczurka. W drugim secie Stalowcy obniżyli wyraźnie loty i przegrali do 22. Na szczęście, jak później to pokazali, był to wypadek przy pracy. Trzecia i czwarta odsłona odbyły się pod dyktando gospodarzy, którzy zwyciężali w nich do 20 i 19.

Za tydzień Stal rozegra 19. ligowy mecz w Lubinie.

Stal Nysa 3 - 1 TKS Tychy (25:17, 22:25, 25:20, 25:19)